Varak

varak

Kumaşta, deride, duvar kağıtlarında, kartvizitlerde, davetiyelerde, fayanslarda ve hayatın birçok alanında kullandığımız ürünlerde, eskiden sadece modaya dayalı olarak kullanılan varak yaldızlı parlayan efektler artık moda olmaktan çıkmış ve aynı boyalar gibi standart ürünler kategorisine girmişlerdir.

Mera Dış tic. Ltd. Şti olarak varak yaldızların kullanıldığı sektörlerde kumaş ve deri üzerine kaplananları müşterilerimize sunmaktayız. Bunlar polyester taşıyıcı film üzerinde boya ve metalize kaplamadan oluşan filmlerdir. Üzerlerindeki kaplama çeşitli baskı ya da kaplama yöntemleriyle deri ya da kumaşlara aktarılmaktadır. 12 mikrondan 23 mikrona kadar çeşitli kalınlıklarda tekstilde ve deride uygulanabilen varak kağıtları arzuya göre daha kalın mikronlarda da üretilebilir. Halihazırda 6000’den fazla desen ve renkte müşterilerimize sunduğumuz varak kağıtlarını müşterinin talebi üzerine istenen pantone numarasına göre ve hatta kendi seçecekleri desene göre de tek ya da çok renkli olarak üretip sunabilmekteyiz.

Tüm bu gelişmeler doğrultusunda altın rengi, gümüş rengi ve birkaç düz renk uygulaması ile başlayan tekstil ve deri varak kağıdı uygulamaları kendine artık çok daha büyük bir renk seçeneği ile sunma şansı bulmuştur. Parlak, mat, yarı mat, parlak mat karışık, tek renkli, çok renkli (multicolor), rainbow, hologram, yağ efekti, multicolor hologram, sedefli varak, sedefli ve tutkallı varak, 3D varak, varaklı transfer kağıdı, poliüretan varak (esneyebilen varak), çok renkli (multicolor) poliüretan varak (esneyebilen varak), ters varak, güneş ışığında parlayan varak , varak kağıdı çeşitlerimizden öne çıkanlardır.
Bu ürünlerle ilgili detaylı bilgilere ve ürün çeşitlerine ulaşmak için www.varak.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.