Hakkımızda

HAKKIMIZDA & FAALİYETLERİMİZ

20 yılı aşkın bir tecrübeyi bünyesinde barındıran firmamız 2005’de kurulmuş olup, bu tecrübenin ve deneyimin derin etkilerini müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımıyla büyüyerek devam ettirmektedir.

Amacımız, firmalarımızın  ihtiyaç duydukları  makine ve sarf malzemelerinin gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından temin edilmesi yönünde giderek artan bir faaliyet hacmi hizmet vermeye devam etmektir.

Bununla birlikte Mera Dış Tic. Ltd. Şti. pazarlama faaliyetlerini üstlendiği tüm ürün gruplarının değerini sadece Türkiye sınırları içinde değil, bölgesel ve küresel ölçekte de yükseltmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla çıkmış olduğu yoldu yurtdışı pazarlarda da makine ve sarf malzeme temini konusunda çalışmalarına başlamıştır ve büyüyerek devam ettirmektedir.

Tüm  faktörler  dikkate alındığında, dünyadaki belli merkezlere ulaşım konusunda ciddi mesafeler kat etmiş ve önemli, güvenilir ilişkiler kurmuş  olan  firmamız, tarafınızdan  gelecek  her  türlü  talebe  karşılık, kısa  sürede  ve  ihtiyacınıza  uygun  cevaplar  ve çözümler üretebilecek konumdadır.

Firma merkezimiz, Bakırköy Florya’da bulunmakta olup, sektörde ilişki içinde bulunduğumuz tüm firmaların, gerek kara, gerek hava ve gerekse deniz yoluyla son derece rahat ulaşabilecekleri bir konumdadır.

Firmamızın ana ticari faaliyeti aşağıdaki başlıklar altında izlenebilir:

A: Tekstil makinaları ticareti üzerine gerçekleşmektedir.  

B: Ticareti yapılan tekstil makinalarında kullanılan varak başta olmak üzere, kumaş üzerine basılan çeşitli tekstil sarf malzemeleri takip etmektedir.

C: Firmaların mevcut makine parkurlarında kullanabilecekleri sarf malzemelerdir. Laminasyon filmleri, kuru binder ve değişen trend ve moda nedeniyle aranan birçok ürünü bünyesinde barındırmaktadır.

 

ŞİRKET PROFİLİ

07.11.2005 tarihinde Gökhan YILDIZ ve Çağatay KOCA  ortaklığında kurulan firmamız, tekstil makinaları ithalatı ve ticareti ile başladığı ticari  faaliyetlerine, zaman  içinde  ticari  bir  firmanın  yapması  gerektiği  gibi değişik sektörlerde yer alan çeşitli ürünleri de koymayı başarmıştır. Firmanın yönetim yapısında iş konularına göre aşağıdaki yöneticilerimiz görev almaktadır: 

Gökhan  YILDIZ: Firmamızın  Genel  Müdürü  olan  Gökhan YILDIZ, 1971 doğumlu olup, İTÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü mezunudur. Almanca ve İngilizce bilen Gökhan YILDIZ, Üniversiteyi  bitirmesini  müteakip, çeşitli  firmalarda  tekstil  üzerine  yöneticilik  faaliyetleri göstermiş  ve  devamında  sektörde  10  yılda  edindiği  tecrübeleri, nitelikli  tekstil makinaları ticareti gerçekleştirmek yolunda sektörün hizmetine sunmaya karar vererek, konumuz firmayı 2005 yılında tesis etmiştir. 

Aysun ADSOY YILDIZ: 1982 doğumlu olan Aysun ADSOY, Uludağ Üniversitesi Ekonometri  Bölümü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Yüksek Lisans mezunudur. Çeşitli firmalarda bilgisayar, internet hizmetleri, SharePoint hizmetleri, SAP ürünlerini yerelleştirme ve teknik tercüme üzerine uzman olarak görev yapmış, firmamızın kuruluşunu takiben de tecrübelerini firmamızda   değerlendirmeye  başlamıştır. Almanca  ve  İngilizce bilen Aysun ADSOY YILDIZ, halen Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Çağatay KOCA: 1971 doğumlu olan Çağatay KOCA, İTÜ Mimarlık fakültesi mezunu olup, faaliyetlerini mimar olarak devam ettirmektedir.